Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  AK Parti eski Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik’ten flaş 50+1 çıkışı

  Eski Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Ak Parti eski Şanlıurfa Milletvekili ve mevcut AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, “Seçimlerde yaşananlar, 50+1 sisteminin yarattığı stresin yol açtığı orantısız ilişkilerin fragmanıdır. Yeni yasama döneminin ilk gündemi mutabakatla 50+1 oranından kurtulmak olmalıdır.” dedi.

  Eski Tarım ve Hayvancılık


  Eski Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Ak Parti eski Şanlıurfa Milletvekili ve mevcut AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, sosyal medya hesabından seçim sistemine ilişkin dikkat çeken bir açıklama yaptı.

  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında yaşananlara değinen Çelik, “Kılıçdaroğlu-Özdağ pazarlığını şaşkınlıkla karşılayanlar var, ben de onlara şaşırıyorum. Seçimlerde yaşananlar, 50+1 sisteminin yarattığı stresin yol açtığı orantısız ilişkilerin fragmanıdır. 50+1 yokken absürt, mantık dışı görülebilecek olaylar siyasette yeni rutin olmuştur.” dedi.

  50+1 sistemini gündeme getiren Faruk Çelik, “Seçimlere yüklediği stresten, marjinalliği, ölçüsüz pazarlığı, reel olmayan vaat ve talepleri öne çıkaran bu seçilme oranından ülkemiz kurtarılmalıdır. Yeni yasama döneminin ilk gündemi mutabakatla 50+1 oranından kurtulmak olmalıdır.” ifadesini kullandı.