Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdürrahim Dusak’tan tepki

  AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdürrahim Dusak, İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılmasını kınayarak, ifade özgürlüğünün diğerlerinin hakları ve inançlarıyla çatışmaması gerektiğini belirtti. Dusak, uluslararası toplumun İslamofobi ile mücadele etmek ve nefret suçlarını önlemek için daha etkili önlemler alması gerektiğini söyledi.

  AK Parti Şanlıurfa Milletvekili


  AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdürrahim Dusak, İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılmasını kınayarak, “Hiçbir gerekçe, ifade özgürlüğü adı altında kutsal kitabımıza veya başka herhangi bir dinin kutsal kitabına saldırma hakkını veremez.” dedi.

  Milletvekili Dusak, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, İsveç’in başkenti Stockholm’de yaşanan olayı alçakça bir saldırı olarak değerlendirerek, bu eylemin sadece İslam’a değil, aynı zamanda insanlık değerlerine büyük bir saygısızlık olduğunu söyledi.

  İfade özgürlüğünün, önemli ve değerli bir hak olsa da bu özgürlüğün, diğerlerinin hakları ve inançlarıyla çatışmaması gerektiğini belirten Dusak, “Hiçbir gerekçe, ifade özgürlüğü adı altında kutsal kitabımıza veya başka herhangi bir dinin kutsal kitabına saldırma hakkını veremez. İfade özgürlüğü; hoşgörü, saygı ve anlayış içinde kullanılmalıdır.” diye konuştu.

  Dusak, uluslararası toplumun İslamofobi ile mücadele etmek ve bu tür nefret suçlarını önlemek için daha etkili ve caydırıcı önlemler alması gerektiğini dile getirdi.