Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Aman dikkat! Meteoroloji tek tek uyardı!

  MGM’den gelen açıklamaya göre, ülke genelinde hava sıcaklıkları mevsim normalleri civarında seyredecek, yağış beklenen bazı bölgeler için ise uyarı yapıldı.

  MGM'den gelen açıklamaya göre,

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) son hava tahminlerini duyurdu. Buna ülke genelinde hava sıcaklıkları mevsim normalleri civarında seyredecek.

  Bazı bölgelerde ise kuvvetli yağış bekleniyor. Yağışla birlikte bazı olumsuzlukların yaşanabileceği bildirilirken, vatandaşların dikkatli olmaları istendi.

  Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  ” Hava Sıcaklığı: Önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

  Yağışların Rize çevreleri ile Artvin’in kuzeyinde, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Adana, Osmaniye, Mersin’in kuzeyi, Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesi ile Hatay’ın kuzeyinde, Ağrı çevreleri, Van’ın kuzey kesimleri ve Iğdır’ın güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m²) olacağı tahmin ediliyor. Beklenen kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

  Rüzgârın; Marmara’da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden (40-60 km/saat), Doğu Karadeniz’de Batı ve Kuzeybatıdan kuvvetli kuvvetli (50-75 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

  Urfa Pusula