Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Bakan Bayraktar’dan heyecanlandıran petrol açıklaması!

  Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, katıldığı bir televizyon programında ülkenin enerji bağımsızlığını güçlendirmek adına önemli açıklamalarda bulundu.

  Türkiye Enerji ve Tabii


  Petrol ve doğal gaz aramalarına değinen Bakan Bayraktar, ülkenin enerji ihtiyacını karşılamak ve dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla yeni sondaj faaliyetlerine başlayacaklarını duyurdu.

  Bayraktar, programda yaptığı konuşmada, ” Türkiye’nin birkaç tane daha Gabar’a ihtiyacı var açıkçası. Eylül ayında Van’da bir sondaj yapacağız. Buralardan gelecek müjdelerle dışa bağımlılığımızı azaltma yolunda adım atacağız” dedi. Bakan ayrıca, enerji bağımsızlığını sağlamak adına stratejik bölgelerde gerçekleştirilecek olan sondaj çalışmalarının önemine vurgu yaptı.

  En dikkat çekici sondaj çalışmalarından biri, Abdulhamid Han Gemisi’nin Akdeniz’deki sondajı olarak belirtildi. Bakan Bayraktar, Akdeniz’deki bu sondajın ülkenin enerji kaynaklarını daha iyi kullanmasını sağlayacağına inandıklarını dile getirdi. Ayrıca, Kato Dağı’ndaki sondajın da enerji arz güvenliği açısından büyük öneme sahip olduğunu ve Kato’dan yılbaşına doğru sonuç alınabileceğini belirtti.