Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Bakan Göktaş, Şanlıurfa’ya 632 milyon lira kaynak aktarıldı

  Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle Şanlıurfa’da bir araya geldi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  GAP Havalimanı’na gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, daha sonra Şanlıurfa Valiliği’ni ziyaret etti. Göktaş, Şanlıurfa Büyükşehir Başkanlığı ve AK Parti İl Başkanlığı’na gitti. Göktaş, ardından özel bir otelde sivil toplum kuruluşu STK temsilcileriyle bir araya geldi.

  STK’larla yapılan toplantıya AK Parti Mehmet Ali Cevheri, Cevahir Asumuna Yazmacı, Eski AK Parti milletvekili AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Kasım Gülpınar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu,  ilçe Belediye Başkanları ve partililer katıldı.

  STK buluşmasına konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş,”STK’larımızın bize en doğru şekilde bilgi aktarmasını bizler çok önemsiyoruz. SED yardımı alan öğrencilerimizi, aile programlarımızdan yararlanacak haneleri sizlerin yönlendirmeleri ile daha isabetli bir şekilde belirliyoruz. Aynı şekilde sivil toplumun var olduğu birçok alanda bakanlık olarak biz de çok aktif olarak çalışıyoruz.

  Doğal afetlerde sahaya ilk inenler bizleriz ve sizlersiniz aynı zamanda. Gerek afetin akut dönemlerinde gerekse afet sonrası hizmetlerde sahada STK’larımızla omuz omuza çalışıyoruz. Sizlerin de şahit olduğu gibi özellikle afet gibi durumlarda sivil toplum ile her zaman dirsek temasındayız.

  ŞANLIURFA’DA 335 BİNİN ÜZERİNDE HANEYE ULAŞTIK

  Şanlıurfa’da Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP)  kapsamında,  197 meslek elemanımızla  2017- 2023 yılları arasında  335 binin üzerinde haneye ulaştık.  Bu hanelerimizin ihtiyaçlarının tespiti,  bu ihtiyaçlara yönelik çözümler üretilmesi,  ve rehberlik hizmetleri gibi birçok faaliyeti  ASDEP programımız kapsamında yürütüyoruz. 33 binden fazla kardeşimize Evlilik Öncesi Eğitim verdik,  Aile Eğitim Programımızdan 92 bin kişi faydalandı.

  Sosyal Ekonomik Destek  (SED) Programı kapsamında çocuklarımıza ailelerinin yanında destek veriyoruz.  Destek verdiğimiz yaklaşık 6 bin 800 çocuğumuz var.  2012 yılından bugüne kadar bu programımıza 632 milyon lira kaynak ayırdık.

  Şanlıurfa’da 14 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız  (SYDV) var.  2003-2023 yılları arasında 25 milyar liraya yakın kaynak aktardık. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye son 22 yılda birçok alanda ciddi bir ilerleme kaydetti”diye konuştu.

  Yapılan konuşmaların ardından toplantı basına kapalı devam etti.