Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Bakan Şimşek o sektörü işaret etti!

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, temmuz ayında Türkiye’yi ziyaret eden yabancı turist sayısındaki artışa dikkat çekerek, “Turizm sektöründe büyük bir canlanma yaşanıyor” ifadesini kullandı.

  Hazine ve Maliye Bakanı


  Turizm gelirlerindeki yükseliş ve tüketici kredilerindeki yavaşlamanın, ülkenin cari açığının daralmasına yardımcı olduğunu belirten Şimşek, bu gelişmelerin Türk lirasının istikrarını desteklediğini vurguladı.Seçim sonrası dönemde Türkiye ekonomisinde başlayan olumlu hareketlilik devam etmekte. Mehmet Şimşek’in Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanmasının ardından, döviz ve altın gibi piyasalardaki dalgalanmayı kontrol altına almak için çeşitli yeni önlemler alındı. Ancak bu önlemlere rağmen yapılan zamların enflasyonu artırdığı gözlemlenirken, Bakan Şimşek attıkları adımların gelecek açısından büyük önem taşıdığını ifade etti.

  BAKAN ŞİMŞEK’TEN ‘TURİZM’ AÇIKLAMASI

  Sosyal medya hesabından İngilizce bir paylaşımda bulunan Bakan Şimşek, “Turizm patlama yaşıyor! Tarihin en iyi temmuz ayına damgasını vuran Türkiye, bir ayda 7,1 milyon yabancı ziyaretçiyi ağırladı! Türkiye’nin cari açığının, tüketici kredilerindeki yavaşlama ve turizm gelirlerindeki keskin artış sayesinde önemli ölçüde daralması (Haziran’daki 56 milyar dolarlık 12 aylık cari açıktan Aralık’ta 40 milyar dolar civarına) bekleniyor. Bu daha istikrarlı bir lirayı destekliyor.” ifadelerine yer verdi.