Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Birçok kişi mağdur oluyordu: Ferit Şenyaşar soruna el attı

  Birçok kişi mağdur oluyordu: Ferit Şenyaşar olaya el attı

  Birçok kişi mağdur oluyordu:


  Yeşil Sol Parti Şanlıurfa Milletvekili Ferit Şenyaşar, kamu sınavlarına başvuruda 35 üst yaş sınırının uygulanması sonucunda yaşanan mağduriyet ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanına yazılı soru önergesi verdi.

  Yeşil Sol Parti Şanlıurfa Milletvekili Ferit Şenyaşar, kamu sınavlarına başvuruda uygulanan 35 üst yaş sınırının yol açtığı sorunları gündeme taşıdı. Milletvekili Şenyaşar, bu konudaki endişeleri ve sorgulamaları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanına yazılı soru önergesi aracılığıyla iletti. Şenyaşar önergesinde, bu yaş sınırının neden ve hangi temel kriterlere göre belirlendiğini sordu.

  Yeşil Sol Parti’nin Şanlıurfa Milletvekili Ferit Şenyaşar, kamu sınavlarına başvurularda uygulanan 35 yaş üstü sınırının, sınavlara katılmak isteyen birçok birey için sorun oluşturduğunu belirtti. Söz konusu yaş sınırının neye dayandığını sorgulayan Şenyaşar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanına hitaben, “Kurumlarca yapılacak olan özel yarışma sınavlarına başvurularda 35 yaş sınırı hangi temel kriterlere göre belirlenmiştir?” dedi.

  Vekil Ferit Şenyaşar soru önergesinde şu ifadelere yer verdi;

  1) Emeklilik yaşının yüksek olduğu Türkiye şartlarında vatandaşların bilgi, tecrübe ve deneyimlerini kamuya aktarma konusunda kurumlarca yapılacak olan özel yarışma sınavlarına başvuru üst yaş sınırının günümüz koşullarına göre güncellenmesi konusunda bir çalışmanız bulunmakta mıdır?

  2) 657 sayılı kanunun ile belirlenen kurumlarca yapılacak olan özel yarışma sınavlarına başvuru üst yaş sınırına takılan vatandaşların sorunlarını çözmek adına yaşı sınırını arttırmayı düşünmekte misiniz?

  3)Kurumlarca yapılacak olan özel yarışma sınavlarına başvurularda 35 yaş sınırı hangi temel kriterlere göre belirlenmiştir?