Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Ceylanpınar’da Öğretmenler Okul yılına boya fırçasıyla başladı!

  Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde, Suriye sınırına yakın bir bölgede bulunan bir okulda, yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlık olarak öğretmenler ve okul yöneticileri tarafından özverili bir çalışma gerçekleştirildi. Okulun bahçesi boyandı ve koridorları çeşitli resimlerle süslendi, böylece öğrenciler için eğitici bir ortam oluşturuldu.

  Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde, Suriye


  Yaklaşan yeni eğitim ve öğretim yılı için okulların hazırlıkları hızla sürüyor. Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde bulunan bir okulda, öğretmenler, okulu pazartesi gününe yetiştirmek için yoğun bir şekilde çalıştılar. Okul bahçesine yağlı boya kullanarak eğitici ve öğretici oyunlar çizen öğretmenler ve okul yöneticileri, koridor duvarlarına da çizgi film karakterleri ve sayılar ekledi. Birkaç gün süren çalışmaların ardından okul, adeta öğrenciler için eğitici ve renkli bir tuvale dönüştü. Öğrenciler, ders saatlerinde sınıflarda öğretmenlerini dinlerken, teneffüs saatlerinde ise bahçede oyun oynayarak öğrenme fırsatı bulacaklar.

  Okul Müdür Yardımcısı Özlem Yakut, bu çalışmanın fikir alışverişi sonucu ortaya çıktığını belirtti ve amacın öğrencilere faydalı olmak olduğunu vurguladı. Yakut, “Koridorlarımızda çeşitli görseller çizerek hem bilgilendirici, hem eğlendirici hem de öğrendiklerini pekiştirici çalışmalar yaparak bu amacımıza ulaşabileceğimizi düşündük. Oyun alanlarını bahçeye çizerek çocukların hem eğlenmesini hem de öğrenmesini sağladık” dedi.

  Sınıf öğretmeni Rabia Tezel, çocukların okula karşı korkularını yenmek için koridorları daha çekici hale getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Tezel, sevdikleri çizgi film karakterlerini ve eğitici öğeleri koridorlara eklediklerini ifade etti.

  Okul Müdürü Ramazan Genç ise öğrencilerin gizil öğrenme yeteneklerinden ilham alarak çalışmaları yaptıklarını belirterek, “Öğrencilerimizin teneffüs saatlerinde rahatça oyun oynayabilmeleri için bahçede oyun alanları oluşturduk. Öğretmenlerimiz bu güzel çalışmaları ortaya çıkarmak için aralıksız çalıştılar” dedi.Yaklaşan eğitim ve öğretim yılına coşkuyla hazırlanan öğretmenler ve okul yöneticileri, öğrencilerin okula daha mutlu bir şekilde gelmelerini sağlamak için bu özel çalışmayı gerçekleştirdi.