Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye büyük destek: 18 milyar dolarlık yatırım planı

  Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Humberto Lopez, Türk ekonomisine ve ekonomi yönetimine dair önemli açıklamalarda bulundu. Lopez, Türkiye’yi ekonomik istikrara kavuşturacak politikaların uygulanmasında Dünya Bankası’nın kararlılıkla destek sağlamaya devam edeceğini belirtti.

  Dünya Bankası Türkiye Ülke


  Türkiye için oldukça umut verici olan açıklamaların devamında Humberto Lopez, “Devam eden 17 milyar dolarlık programımıza ek olarak, üç yıl içinde Dünya Bankası Yönetim Kurulu’na 18 milyar dolarlık yeni operasyonlar hazırlamayı ve sunmayı öngörüyoruz” şeklinde konuştu. Bu açıklama, Türkiye’nin ekonomik kalkınması için büyük bir potansiyel sunuyor.

  DOĞRU ADIMLAR ATILIYOR

  Lopez, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın ( TCMB) uyguladığı para politikasının sıkılaştırılmasının, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın mali açığı azaltma tedbirlerinin doğru adımlar olduğuna inandıklarını da ekledi.

  Türkiye’nin ekonomik istikrarını güçlendirmek ve büyümesini desteklemek amacıyla Dünya Bankası tarafından sunulan bu yeni yatırım planı, ülkenin gelecekteki ekonomik büyümesine önemli katkılarda bulunabilir. Türkiye ekonomisi için önemli bir adım olan bu gelişmeler yakından takip edilmeye devam edecek.

  Kaynak: Anadolu Ajansı – AA