Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Ebebek halka arz sonuçları açıklandı: Yatırımcılardan yoğun talep

  ÜNLÜ Menkul Değerler AŞ (ÜNLÜ & Co) liderliğinde gerçekleştirilen Ebebek halka arzı, yaklaşık 4 milyon yatırımcının katılımıyla sonuçlandı. Toplam talep, satış miktarının 7,7 katına ulaştı.

  ÜNLÜ Menkul Değerler AŞ


  Anne bebek sektörünün öncü firması Ebebek’in halka arz sonuçları, ÜNLÜ Menkul Değerler AŞ (ÜNLÜ & Co) liderliğinde açıklandı.

  Ebebek’in halka arzı, toplamda 40 milyon TL nominal değerli payın satışıyla tamamlandı. Toplam halka arz büyüklüğü ise 1.8 milyar TL olarak gerçekleşti.

  EBEBEK HALKA ARZ İLE YATIRIMCILARDAN YOĞUN TALEP ALDI

  Ebebek halka arzına 46,50 TL fiyatla talep toplandı ve bu süreçte 3 milyon 917 bin 194 yatırımcıdan, tahsisat miktarının 7,7 katı talep geldi. Halka arz sonrasında Ebebek’in halka açıklık oranı yüzde 25 oldu.

  Yatırımcı dağılımı şu şekilde gerçekleşti:

  Yüzde 48’i yurt içi bireysel yatırımcılara
  Yüzde 2’si şirket çalışanlarına
  Yüzde 25’i yurt içi kurumsal yatırımcılara
  Yüzde 25’i yurt dışı kurumsal yatırımcılara yer verildi.

  ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda CEO’su Mahmut L. Ünlü, yatırımcılardan büyük ilgi gören Ebebek halka arzıyla başarılarını bir kez daha taçlandırdıklarını ifade etti. Ünlü ayrıca, Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediklerini ve gelecekte de sermaye piyasalarında liderlik rollerini sürdüreceklerini belirtti.

  Konuya dair Ünlü, şirketlerinin halka arz konusundaki stratejik girişimleri, onların kurumsallaşma süreçlerine ivme kazandırdığını ve rekabet güçlerini artırdığını söylüyor. Ayrıca Ünlü, bu süreçte şirketlerinin yanında olduklarını ve gurur duyduklarını ifade ederken Ebebek’in halka arzında birlikte çalıştıkları 40 aracı kuruma katkıları için teşekkür etti.

  EBEBEK KAÇ LOT VERDİ? EBEBEK NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

  Ebebek Mağazacılık halka arz başvuru sonuçlarına göre 3.804.835 yatırımcının talebi karşılandı ve her bir hesaba en fazla 5-6 adet lot (232-279 TL) pay tahsis edildi.

  Ebebek’in hisseleri “EBEBK” koduyla 7-8 Eylül tarihlerinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacak.