Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Eğitim masrafları tavan yaptı

  Şanlıurfa’ da 11 Eylül’ de başlayacak olan 2023-2024 eğitim ve öğretime az bir süre kala velileri kırtasiye alışveriş telaşı sardı.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  11 Eylül tarihinde başlayacak olan yeni dönem için geri sayım başladı. Özellikle ilk defa okula adım atacak minik öğrenciler için heyecanlı bekleyiş 4 Eylül’de çalacak olan ders zili ile son bulacak

  Birçok ürüne zam geldiği gibi kırtasiye malzemelerine’ de yüzde 40-45’lik bir zam yapıldı. Öğrenciler ve veliler okul malzemelerini daha uyguna tamamlamak için alternatif kırtasiyecilere yöneldi.

  Okul ürünlerine gelen zamlardan şikâyetçi olan Sabri Şakak; “  Sadece kırtasiye ürünlerine zam gelmedi her şeye zam geldi servis ücretleri okul elbiseleri fiyatları bayağı yüksek gerek okul yönetimleri bu konuda geliri dar olan vatandaşlara baskı yapmaması lazım varlıklı insanların fakir öğrencilere yardım etmesi lazım buradan vatandaşlarımıza sesleniyorum durumu iyi olmayan öğrencilerimize yardımda bulunsunlar” ifadelerinde bulundu

   “MADDİ DURUMU İYİ OLMAYAN ÖĞRENCİLERİMİZE YARDIMDA BULUNSUNLAR”

  2 tane okula giden çocuğu olduğunu söyleyen Sabri Şakak; “ Sadece kırtasiye ürünlerine zam gelmedi her şeye zam geldi servis ücretleri okul elbiseleri fiyatları bayağı yüksek gerek okul yönetimleri bu konuda geliri dar olan vatandaşlara baskı yapmaması lazım varlıklı insanların fakir öğrencilere yardım etmesi  lazım buradan vatandaşlarımıza sesleniyorum durumu iyi olmayan öğrencilerimize yardımda bulunsunlar kim ne iyilik yaparsan ona kalır bu durumdan bayağı şikayetçiyiz dünya genelinde bir ekonomi sarsıntı var” dedi.

  “ZOR GÜNLER BİZİ BEKLİYOR”

  5 çocuklu bir aileyi düşünün şu an en düşük bir defter 100 liradan başladığını dile getiren Yakup Demir; “ Okulun her bir öğrenciye bir tane defter söylediğini düşünün bunu 5 çocuklu bir aileye düşünürsek ne kadar bir bütçe tutuyor. Şanlıurfa’da bugün halk otobüsü 10 lira olmuş otobüslere kimse binmiyor Urfa gibi bir şehir için gerçekten çok yüksek bir meblağ durumu iyi olmayan insanı bayağı zorluyor belediyenin valiliğinin buna bir el atması lazım. Şanlıurfa’da  ekmek 6 TL olmuş bir aileyi düşünün günlük ekmek paraları ne kadarını buluyor öğrencisi olan insanlara Allah yardım etsin çok zor süreçlerden geçiyor ve zor günler bizi bekliyor gün geçtikçe kötüye gidiyor hiç kimse demesin biz iyiye gidiyoruz Türkiye’de ilerleme yok ama gerileme Türkiye’nin en genç nüfusuna sahibiz işsizlik oranın en fazla olduğu yer ise Şanlıurfa, kentteki insanları neden dışarıya gidiyor ki” sözlerini sarf etti.

   “PAHALILIKTAN BAŞKA ARTIK HİÇBİR YERE ADIM ATAMIYORUZ”

  7 tane çocuğum var hiçbir şey alamadıklarını ifade eden Sait Korkmaz; “ Her şey çok pahalı kırtasiye ürünleri, pahalı elbise kitap bunların fiyatları da bayağı yüksek pahalılıktan başka artık bir adım atamıyoruz bu durumdan bayağı şikâyetçiyiz benim oğlum İstanbul Üniversitesin ’de okuyor geçen yıl 40 bin lira okula verirken bu yıl benden 85 bin lira istediler ben bu parayı nereden getireceğim her şeyi artık raydan çıkmış” ifadelerinde bulundu.