Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Enflasyon verileri açıklandı: Bakan Şimşek’ ten ilk açıklama

   Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ağustos ayı enflasyon verilerinin hemen ardından açıklamalarda şu ifadelere yer verdi; “Şu an geçiş dönemindeyiz ve enflasyonun kontrol” başlatılması ve daha sonra düşürülmesi için yapılması gereken adımlar atacağız” paylaşımda bulundu.

   Hazine ve Maliye Bakanı


  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ağustos ayı enflasyonunun kamuoyunda duyurusunu yaptı. Rapora göre, ağustos’ta Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) yüzde 9,09 oranında artış gösterdi ve yıllık bazda yüzde 58,94’e yükseldi.

  Enflasyon verilerinin açıklanmasının hemen ardından Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten enflasyonla mücadelenin kararlılık mesajı geldi. Bakan Şimşek, ” enflasyonla mücadelede kararlı oldukları paylaşımı geldi.

  Şimşek, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Enflasyonla mücadelenin biraz zaman alacağını biliyoruz. Geçiş dönemindeyiz. Enflasyonu kontrol altına almak ve daha sonra düşürmek için ne gerekiyorsa (parasal sıkılaşma, kredi politikası ve gelirler politikaları) yapacağız. Sonuçta sabretmemize deyecek. Enflasyonla mücadelede kesinlikle kararlıyız” dedi.