Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Essum Saatçi Aslan, istifa etti! İstifasının ardındaki sebep neydi?

  DEVA Partisi GMYK Üyesi Essum Saatçi Aslan, partisinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Aslan, istifasının ardındaki nedeni seçim sonrası yapılan toplantıda partisi sözcüsüyle yaşadıklarına bağladı.

  DEVA Partisi GMYK Üyesi

  Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu (GMYK) Üyesi Şanlıurfa İş İnsanı Essum Saatçi Aslan partisinden istifa ettiğini dün sosyal medya hesabından istifa ettiğini duyurdu.

  Seçim sonrası 17 Mayıs’ta parti genel merkezinde yaşanan olayın Aslan’ın istifanın ardındaki neden olarak gösterilirken, aynı iddiayı Gazeteci Hasan Basri Akdemir de gündeme getirdi.

  Aslan’ın DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin’in kendisine yönelik sözleri nedeniyle istifa ettiğini öne süren Akdemir, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “DEVA Sözcüsü İdris Şahin’in GMYK’da disipline sevki oylandı. Ancak sevk edilmedi. Ne olmuştu? Toplantıda Şahin, CHP listelerine yapılan oy katkısını kesin sayı ile verince kendisine GMYK Üyesi Essum Saatçi Aslan, “Hangi veriye dayandırıyorsunuz” sorusu sormuş ve “Bildiğin şeyi sormak edepsizliktir” yanıtını almıştı. Aylar sonra GMYK’da Essum Saatçi Aslan’ın şikayeti görüşüldü ve kadın üyeye Ali Babacan ve kurul önünde yaşanan olayda hakaret edilmediği, bu nedenle disipline sevkin yeri olmadığı kararı çıktı. Parti Kurucusu Essum Saatçi Aslan DEVA’dan istifa etti” ifadelerini kullandı.