Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Ev sahibi ve kiracıları yakından ilgilendiren açıklama!

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, kira uyuşmazlıkları ile ilgili açıklamasında, 1 Eylül itibariyle kira uyuşmazlıklarında dava şartı arabuluculuğun başladığını belirterek, bu durumun sıkıntıların önüne geçtiğini bildirdi.

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç,

  Son dönemde ev sahipleri ve kiracılar arasında büyük sorunlar yaşanırken, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

  1 Eylül itibariyle kira uyuşmazlıklarında dava şartı arabuluculuğun başladığını aktaran Bakan Tunç, bu durumun sıkıntıların önüne geçtiğini bildirdi.

  Bu yolla uzlaşmaların arttığına dikkat çeken Bakan Tunç, şunları dile getirdi:

  “1 Eylül’den itibaren kira uyuşmazlıklarında dava şartı arabuluculuk başladı.

  Davalar bakımından son 10 gün içinde, bugün itibarıyla, 8 bin 664 başvuru yapılmış. Kira uyuşmazlıklarından kaynaklı 7 bin 651 başvuru yapılmış. 10 gün boyunca uzlaşma örnekleri bize geliyor. İlk gün bile uzlaşanlar, anlaşanlar oldu.

  Ortaklığın giderilmesi uyuşmazlıklarından kaynaklı 495 başvuru, kat mülkiyeti uyuşmazlıklardan kaynaklı 453 başvuru, komşuluk hukuku uyuşmazlıklardan kaynaklı 55 başvuru, tarımsal üretim sözleşmelerinden kaynaklı 10 başvuru olmuş. İnşallah özellikle kiracı ve kiralayan arasındaki uyuşmazlıkları en aza indiren ve yargı süreçlerinde vatandaşlarımızın uzun süren yargılamalardan kurtulmasını sağlayacak olan bir sistemi hep beraber hayata geçiririz.”

  Urfa Pusula