Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, 30 Ağustos Zafer Bayramı Vesilesiyle Ulusal Bilinci Vurguladı

  Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımlayarak, 1071 Malazgirt Zaferi ve 30 Ağustos 1922 Büyük Taarruz’un, ulusal bilinci ve bağımsızlık duygusunu koruma gerekliliğini vurguladı.

  Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet


  Başkan Kuş, tarihin en büyük kahramanlık öykülerinden biri olan Büyük Taarruz’un, Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki Türk ordusunun destansı zaferi ve işgalci düşman güçlerinin büyük bir hezimete uğradığı bir olay olduğunu belirtti. Başkan Kuş, mesajında şunları dile getirdi:

  “Her milletten gelen vatandaşların ortak tarih bilinci, kutsal vatan toprağı, bayrak ve din uğruna birleştiği anlardan biri, yaklaşık yüz yıl önce ülkemizin işgal edilmeye başlandığı zamanda yaşanmıştır. Anadolu’da başlayan Kuvayı Milliye Hareketi, Türk milletinin birlik ve dayanışma içinde olduğunu kanıtlamış, ülkemizin batısında konuşlanan düşman ordularına karşı sert ve uzun süren çatışmalar sonucunda Büyük Taarruz ile sona erdirilmiştir. 30 Ağustos 1922 tarihinde Dumlupınar’da kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Sultan Alparslan’ın ‘Size öyle bir vatan aldım ki, ebediyen sizin olacaktır’ sözünün gerçekleştiği unutulmaz bir zafer anıdır.”

  Kuş, Türk milletinin tarih boyunca özgürlüğüne düşkün olduğunu ve önemli dönüm noktalarında cesurca hareket ettiğini vurgulayarak, 30 Ağustos Zaferi’nin bu olaylardan biri olduğunu ifade etti. Kuş, 1071 Malazgirt Zaferi ve 30 Ağustos Zaferi’nin, Türk milletinin geleceği için bir bilinç ve duyarlılıkla yaşanması gereken önemli anılar olduğunu söyledi:

  “Tarihsel süreç içerisinde esareti kabul etmeyen değerli milletimiz, insanlık tarihinde belirgin dönüm noktalarına imza atmıştır. Bu noktalardan biri de 30 Ağustos Zaferi’dir. Yaklaşık 952 yıl sonra bile, Anadolu topraklarında düşman tehdidiyle karşı karşıya kalabilen milletimizin sonsuza dek ayakta kalabilmesi için büyük bir bilinç ve duyarlılıkla yaşaması gerekmektedir. Bu bilinç, Malazgirt ve Dumlupınar’da temsil edilen bir gelecek bilincidir.”

  Kuş, gelecek nesillere bu değerleri aktarmanın ve her zaman bir düşman tehdidi altında olabileceğimizi unutmamanın büyük bir görev olduğunu belirtti. Mesajında, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan Başkan Kuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve vatanı için mücadele eden kahramanları saygıyla anarak vurguladı.