Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Fiyatlar dudak uçuklatıyor: Vatandaş artık 10-15 liraya alıyor

  Yüksek enflasyon ve artan maliyetlerden Tütünde nasibini aldı. Daha önce fakirin aldığı tütün artık lüks oldu.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Şanlıurfa’nın Eyyubiye İlçesine bağlı tütüncüler pazarında tütün satışı yapan Mahmut Karakaş son zamanlarda işlerinin eskisi gibi olmadığını söyledi.

   İçicisine göre değişen tütün çeşitleri ise sert, yumuşak ve orta hali olarak gruplara ayrılan tütün çeşitleri kalitesine göre 250 lira’ dan başlayıp 600 lira’ ya kadar fiyatı çıkıyor.

  Sigaraya yapılan zam vatandaşları tütüne yönlendirse’ de bir yandan’ da vatandaşlar eskisi gibi tütün alamıyor.

  Vatandaşın alım gücünün olmadığını ifade eden Karakaş; “Vatandaşlar da eskisi gibi tütün alamıyorlar gelip bizden 15 liralık tütün istiyorlar o kadar ki vatandaşını alım gücü düşmüş” dedi.

  “VATANDAŞLAR GELİP 10-15 LİRALIK TÜTÜN ALIYORLAR”

  İşlerininim bugünlerde baya gevşediğini söyleyen Mahmut Karakaş; “Bunun sebebi ise vatandaşta para olmaması vatandaşının alım gücü olmadığı için sigaraya para veremiyorlar sigara çok pahalı sigaraya gelen zamlar tabii ki bizleri de etkiledi vatandaşlar gelip 10-15 liralık tütün alıyorlar 10 liraya da tütün gelmiyor ki” dedi

  “FİYATLARIN YÜKSEK OLMASINI AKARYAKITA BAĞLI”

  Tütünleriniz 250 liradan başlayıp 600 liraya kadar da çıktığının ifade eden Mahmut Karakaş; “ Fiyatların yüksek olmasını akaryakıta bağlı bana göre tütün hazır sigaradan daha mantıklı hazır sigaranın içerisinde alkol var her Müslüman vatandaşımız onu içemez” sözlerini sarf etti.

  “VATANDAŞLAR ESKİSİ GİBİ TÜTÜN ALAMIYORLAR”

  Vatandaşın alım gücü olmadığının kanaatinde olan Mahmut Karakaş; “ Vatandaşlar da eskisi gibi tütün alamıyorlar gelip bizden 15 liralık tütün istiyorlar o kadar ki vatandaşını alım gücü düşmüş devlet tütünü yasaklayacak yasaklayınca ne olur fakirin ekmeğini alıp zengine verecekler fabrika töre verecekler Türkiye’nin 21 milyon insanı buradan ekmek yiyor Türkiye’nin dörtte biri demek Türkiye’nin 40 vilayetinde tütün ekiliyor” ifadelerinde bulundu.