Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Gözler G20 Liderler Zirvesi’ne çevrildi: Yarın Hindistan’da başlıyor

  Dünyanın dört bir yanından gelen liderler, bu yılki G20 Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere 9-10 Eylül tarihlerinde Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’ye doğru yola çıktılar.

  Dünyanın dört bir yanından


  Yeni Delhi’deki Bharat Mandapam merkezinde gerçekleşecek olan zirveye ev sahipliği yapacak bina ve çevresindeki hazırlıklar tamamlandı. G20 logosu ile süslenen cadde ve sokaklar, zirve için özel olarak aydınlatıldı.

  İKİ ÖNEMLİ LİDER KATILAMAYACAK

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping gibi önemli liderler, zirveye katılamayacaklar. Rusya Devlet Başkanı Putin, sağlık nedenleriyle katılmayacağını açıklarken, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ise G20 Zirvesi’nde yer almayacak.

  Ayrıca İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, COVID-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle zirveye katılamayacak. Ancak sağlık durumunun iyi olduğu ve çalışmalarına Madrid’deki konutunda devam edeceği bildirildi.

  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da G20 Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere 8-10 Eylül tarihlerinde Hindistan’ı ziyaret edecek. Erdoğan, zirve kapsamında “Tek Dünya, Tek Aile, Tek Gelecek” teması altında gerçekleştirilecek üç oturumda liderlerle görüş alışverişinde bulunacak ve bazı devlet ve hükümet başkanlarıyla birebir görüşmeler gerçekleştirecek.