Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Harran Üniversitesi MYO ve Fakülte doluluk oranları açıklandı

  2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarına göre Harran Üniversitesinde birçok bölüm yüzde yüz doluluk oranına ulaştı.

  2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı


  Şanlıurfa’nın tek üniversitesi olan Harran Üniversitesi, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarına göre doluluk oranlarını açıkladı.

  Üniversitenin İl merkezi ve ilçelerde bulunan tüm meslek yüksekokullarında yüzde yüz doluluk oranına ulaşıldığı belirtildi.

  Ayrıca, fakültelerde yer alan çeşitli bölümlerde de doluluk oranlarının yüzde yüze ulaştığı bildirildi.

  Harran Üniversitesi Rektörü Tahir Güllüoğlu, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “2023 YKS sonuçlarına göre; özellikle yeni açtığımız bölümlere ilgi oldukça fazla… Değerli öğrencilerimiz hoş geldiniz, sizlerle birlikte bu heyecana ortak olan kıymetli ailelerimizi de kutluyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.” ifadelerine yer verdi.

  Üniversitenin fakültelerindeki doluluk oranları da ilgi çeken detaylar arasında yer alıyor. Buna göre, 192 kontenjanlı Tıp, 102 kontenjanlı Diş Hekimliği, 104 kontenjanlı Veterinerlik, 51 kontenjanlı Eczacılık, 192 kontenjanlı Sağlık Bilimleri, 302 kontenjanlı Eğitim, 544 kontenjanlı Fen-Edebiyat, 294 kontenjanlı İktisadi ve İdari Bilimler, 384 kontenjanlı İlahiyat ve 309 kontenjanlı Ziraat Fakültelerinde doluluk oranı yüzde yüze ulaşmış durumda.

  Harran Üniversitesi’nin yeni akademik yılına yoğun bir ilgiyle başladığı göz önünde bulundurulduğunda, öğrenci adaylarının üniversiteye duyduğu güvenin ve tercihlerin ne kadar önemli olduğu bir kez daha görülmüş oldu.