Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Kim Milyoner Olmak İster’de Filistin Sorusu: “Karpuz Dilimi”

  Ünlü yarışma programı “Kim Milyoner Olmak İster”de, Filistin bayrağının ve renklerinin yasaklanmasının ardından protesto sembolü haline gelen bir nesne soruldu.

  Ünlü yarışma programı "Kim


  Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının bir katılımcısı olan Eyüp İşler, 1 milyon TL değerindeki Filistin sorusunu doğru cevapladı. Soru şu şekildeydi: “İsrail’in işgal ettiği Filistin topraklarında Filistin bayrağı ve renklerini yasaklaması sonrası, hangisi protesto sembolü haline gelmiş ve bir dönem sokakta onu taşıyanlar tutuklanmıştır?”

  Şıklar ise şöyleydi:

  A) Hulk posteri
  B) Karpuz dilimi
  C) Kırmızı karanfil
  D) Sedir ağacı dalı

  Yarışmacı Eyüp İşler, bu soruya “Karpuz dilimi” yanıtını verdi. Soruyu doğru yanıtlayan yarışmacı, büyük ödül olan 5 milyon TL değerindeki sorunun kilidini açma hakkını kazandı.

  Sorunun ardından duygusal bir şekilde konuşan sunucu Kenan İmirzalıoğlu şunları ifade etti: “İnşallah o topraklara barış gelir, oradaki sivil insanların ölümü son bulur. Şu sivillerin ölmesi hepimizin içini acıtıyor. Gazze’deki sivilleri, bütün dünya bir gözünü kapatarak, bir kulağını tıkayarak izliyor. Gerçekten haklının yanında olmuyorlar. İnşallah kendini büyük gören ülkeler, insani vicdani bir şekilde son bulur. Oradaki insanlar için dua ediyoruz. Görüntüleri izlemeye dayanamıyoruz, içimiz yanıyor…”