Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Korkunç afet: Fırtınada can yükseliyor!

  Orta Amerika ve Kuzey Amerika ülkeleri olan Meksika ve ABD’yi etkisi altına alan Hilary Fırtınası’nda hayatını kaybedenlerin sayısı 5’e çıktı.

  Orta Amerika ve Kuzey


  Dünya’nın dört bir yanından kaza ve doğal afet haberleri gelmeye devam ediyor. Bu haberlere en son olarak ABD ve Meksika’yı yoğun bir şekilde etkisi altına alan Hilary Fırtınası’nın yol açtığı yıkım eklendi. Son birkaç saatte bu korkunç fırtınada yaşamını yitirenlerin sayısı 5’r yükseldi. 

  ÖLÜ SAYISI ARTIYOR 

  Meksika ve ABD’yi etkisi altına alan Hilary Fırtınası’nda can kaybı arttı. Hilary Fırtınası nedeniyle Meksika’nın Baja California eyaletinde 2 kişinin daha hayatını kaybetmesi ile toplam can kaybı 5’e yükseldi. Yetkililer, hayatını kaybedenlerden 1’inin sel nedeniyle meydana gelen trafik kazasında, diğerinin ise teknesinin fırtınada alabora olması sonucu hayatını kaybettiğini açıkladı.

  Hilary Fırtınası, daha önce Oaxaca, Sinaloa ve Baja California Sur eyaletlerinde 3 kişinin ölümüne neden olmuştu.

  Meksika’da özellikle kuzeybatı eyaletlerinde ve başkent Mexico City’de sel ve su baskınlarına neden olan Hilary Fırtınası, geçtiğimiz pazar günü ABD topraklarına ulaşmıştı. ABD’nin batısındaki California ve Nevada eyaletlerinde sel ve su baskınlarına neden olan fırtına sebebiyle bazı bölgelerde olağanüstü hal ilan edilmiş ve çok sayıda uçuş ertelenmişti.

  Hilary Fırtınası’nın zayıflayarak kuzeye doğru ilerleyerek Oregon ve Idaho eyaletlerine ulaşması bekleniyor.

  İHA