Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Mali Müşavirlik sınavlarının tarihleri belli oldu: İşte detayları

  Bu yılın üçüncü dönem mali müşavirlik sınavları, 2-11 Aralık tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek. Aynı dönemde serbest muhasebeci mali müşavirlik sınavları ise 16-17 Aralık tarihlerinde Ankara, İstanbul ve İzmir’de gerçekleşecek.

  Bu yılın üçüncü dönem


  Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği ( TÜRMOB), sınavlarla ilgili detayları Resmi Gazete’de yayımladı.

  Söz konusu sınavlara katılabilmek için stajını tamamlayan serbest muhasebeci mali müşavir adayları, serbest muhasebeci meslek mensupları ve hizmet sürelerini stajdan saydıran adaylar başvurabilecekler. İlk kez sınava katılacak adaylar 1 Eylül-2 Ekim, tekrar katılacaklar ise 15-30 Kasım tarihlerinde başvuruda bulunabilecekler.

  ÖN BAŞVURU YAPILMASI GEREKİYOR

  Yeminli mali müşavirlik sınavları ise 2-11 Aralık tarihlerinde Ankara’da yapılacak. İlk kez başvuruda bulunacak adayların 2 Ekim’e kadar stajlarını tamamlamış olmaları gerekmektedir. Başvuruları yapmak isteyen adaylar, TÜRMOB Temel Eğitim ve Staj Merkezi ( TESMER) Otomasyon Sistemi (TEOS) üzerinden ön başvuru yapmalıdırlar.

  Öte yandan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, üniversitelerin hukuk fakültelerinden mezun olanlar arasından Ankara’da görev alacak 7 müfettiş yardımcısı alımı yapacak. Bu alım için başvurular 5-15 Eylül tarihleri arasında e-Devlet üzerinden veya Kariyer Kapısı Platformu internet adresi üzerinden elektronik olarak gerçekleştirilebilecek. Yazılı sınav ise 14 Ekim’de Ankara’da iki oturum halinde yapılacak.