Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Milyonlarca kişiyi ilgilendiren haberi Bakan Göktaş duyurdu

  Uzun zamandır tartışma konusu haline gelen 65 yaş üzeri toplu taşıma ücretlerinde beklenen karar geldi.

  Uzun zamandır tartışma konusu


  Son aylarda sürekli bir tartışma konusu haline gelen 65 yaş üstü vatandaşların toplu taşıma ücretleri konusundaki belirsizlik sona erdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir, bu uzun süren tartışmalara son noktayı koyarak, yaşlı vatandaşların toplu taşıma ücretlerine ilişkin yeni bir kararı kamuoyuyla paylaştı.

  Bakan Özdemir, 65 yaş ve üzeri vatandaşların toplu taşıma ücretlerine yönelik alınan kararı açıklarken, yaşlıların toplu taşıma hizmetlerinden daha fazla

  faydalanmalarını ve ekonomik açıdan daha az zorlanmalarını amaçladıklarını belirtti. Aldığı kararla, 65 yaş ve üzeri vatandaşların toplu taşıma ücretlerinin artık devlet tarafından büyük ölçüde destekleneceğini duyurdu.

  Bakan Mahinur Özdemir Göktaş verdi. Bakan Göktaş desteklerle ilgili şunları aktardı:

  “Buna göre şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir özel deniz yolu ulaşım aracı için yaptığımız ödeme 3 bin 375 TL’ye, Ankara ve İstanbul`da şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracı için desteğimiz 4 bin 500 TL’ye yükseldi. Diğer büyükşehirlerde, şehir içi toplu taşıma aracı için yaptığımız destek 3 bin 375 TL’ye, büyükşehir belediyesi olmayan illerde şehir içi toplu taşıma aracı için desteğimiz 2 bin 700 liraya yükseltilmiş oldu”

  TOPLU TAŞIMADA ÜCRETSİZ KULLANIM DEVAM EDECEK

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, engelli ve yaşlı vatandaşların özel halk otobüsleri ile diğer toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanmaya devam edebilmeleri için araç sahiplerine yaptıkları aylık gelir desteklerinin süreceğini belirtti. Yani, 65 yaş üzeri ve engelli vatandaşlar toplu taşıma araçlarına ücretsiz olarak binmeye devam edecekler.