Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  O film bir ülkede daha yasaklandı!

  Barbie filmi geçtiğimiz haftalarda vizyona girmiş ve büyük bir ses getirmişti. Fakat popüler filme karşı övgüler kadar kara propagandalar da son hız devam ettiriliyor. Şimdi de Lübnan’ın ardından Kuveyt de kamu değerlerini korumak için Barbie filminin vizyona girmesini yasaklayarak engelledi.

  Barbie filmi geçtiğimiz haftalarda


  Vizyona daha birkaç hafta önce giren ve dünya çapında gişe rekorları kıran Barbie filmi, Lübnan’ın ardından Kuveyt’te de yasaklandı. Kuveyt basınında yer alan haberde, Kuveyt’in “kamu etiğini” korumak için söz konusu kararı aldığı ifade edildi. Kuveyt Enformasyon Bakanlığı sözcüsü, filmin Kuveyt toplumuna ve kamu düzenine yabancı fikir ve inançları yaydığını söyledi.

  Kuveyt Film Sınıflandırma Kurulu Başkanı Lafi al-Subaiei yaptığı açıklamada, kurulun genellikle ülkenin kültürüne aykırı olduğu düşünülen film sahnelerinin kesilmesini istediğini belirterek, ancak filmler devletin kabul edilemez olduğunu düşündüğü davranışları teşvik ettiklerinde doğrudan yasaklandıklarını aktardı.

  LGBT’Yİ TEŞVİK ETTİĞİ İÇİN YASAKLAMIŞTI 

  Lübnan Kültür Bakanı Mohammad Mortada dün yaptığı yazılı açıklamada, “Barbie” filminin “eşcinselliği teşvik ettiği” ve dini değerlerle çeliştiği gerekçesiyle sinemalarda yayınlanmayacağını duyurmuş, filmin “cinsel dönüşümü teşvik ettiği” ve aile biriminin önemini azaltarak “inanç ve ahlak değerleriyle çeliştiği” ifade etmişti.

  ŞİMDİDEN GİŞE HASILATI REKOR KIRDI 

  Başrollerinde Margot Robbie ve Ryan Gosling’in oynadığı Barbie filmi, 21 Temmuz’da vizyona girmesinden bu yana dünya çapında 1 milyar dolardan fazla gişe yaparken, Suudi Arabistan da dahil olmak üzere bölgedeki birçok ülkede gösterime girdi.

  İHA