Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Opera Sanatçısı Pervin Chakar: Urfalılar opera konserine hazır bence!

  Opera Sanatçısı Pervin Chakar, Şanlıurfa’nın opera konserlerine hazır olduğunu ve atmosferin buna müsait olduğunu söyledi.

  Opera Sanatçısı Pervin Chakar,

  Uluslararası birçok ödülü bulunan Opera Sanatçısı Pervin Chakar, Şanlıurfa’da opera konseri verme düşüncesini sosyal medya hesabından paylaştı. Balıkgöl’de daha önce icra edilen Şanlıurfa Sıra Geceleri’ni anımsatan Chakar, bu alanda klasik müzik ve opera konserlerinin de verilebileceğini dile getirdi.

  ‘ATMOSFERİ BUNA MÜSAİT’

  Sosyal medya hesabından bir yapan Chakar, “Urfalılar opera konserine hazır bence. Konser niye olmasın? Balıklıgöl’de Urfa sıra geceleri düzenlenirdi eskiden. Hala var mı bilmiyorum. Kazancı Bedih ne güzel söylerdi. Ruhu şad olsun. Kültür sanat işlerini yürütme işi bana verilseydi her gece Urfa Diwanı kurardım oraya. Haftada bir iki de klasik müzik ve opera konserleri. Atmosferi buna müsait” ifadelerini kullandı.

  PERVİN CHAKAR KİMDİR?

  Pervin Chakar, Mardin doğumlu, Kürt opera sanatçısı. Türkiye’nin ardından İtalya’da opera eğitimi alan sanatçı, yaşamını Almanya’da sürdürmekte, pek çok önemli opera-evlerinde sahneye çıkarak kariyerine devam etmektedir. Uluslararası yarışmalarda birçok ödülü bulunuyor.