Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Şanlıurfa dahil 26 ilde yapılan anket sonuçları şaşırttı

  Şanlıurfa dahil 26 ilde yapılan anket sonuçları şaşırttı

  Şanlıurfa dahil 26 ilde


  ASAL Araştırma ve Danışmanlık Şirketi tarafından 14-25 Temmuz 2023 tarihleri arasında gerçekleştirdiği anket sonuçları açıklandı. İşte merak edilen anket sonuçları…

  ASAL Araştırma ve Danışmanlık Şirketi tarafından 14-25 Temmuz 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen kapsamlı anket sonuçlarına göre, Türkiye genelinde 18 yaş ve üzeri 2 bin 520 katılımcıyla yapılan ankette, vatandaşlara “Bu pazar milletvekili genel seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?” sorusu yöneltildi. Araştırma, Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Balıkesir, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Kırıkkale, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van, Yalova ve Zonguldak illerinde gerçekleştirildi.

  Anket sonuçlarına göre, kararsız seçmenlerin tercihleri dağıtıldıktan sonra, katılımcıların yüzde 33.5’i oy tercihini AK Parti’den yana kullandığını belirtti. Bu oranla AK Parti, katılımcılar arasında en fazla destek alan parti oldu. CHP ise yüzde 23.7’lik oranla ikinci sırada yer aldı ve en çok tercih edilen ikinci parti olarak görüldü. MHP ise yüzde 10.2’lik bir oranla üçüncü sırada yer aldı. Katılımcıların yüzde 9.1’i ise oy tercihini İYİ Parti’den yana kullandığını belirtti.

  İşte anketten çıkan sonuç;

  AK Parti: 33.5

  CHP: 23.7

  MHP: 10.2

  İYİ Parti: 9.1

  HDP/Yeşil Sol Parti: 8.4

  Yeniden Refah Partisi: 3.5

  TİP: 2.2

  Zafer Partisi: 2.0

  Memleket Partisi: 1.5

  BBP: 1.1

  Diğer Partiler: 4.8