Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Şanlıurfa STK’lardan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’na ziyaret

  Şanlıurfa’da sivil toplum kuruluşları, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nun atamasının ardından makamında ziyaret ettikten sonra linç kampanyalarına tepki göstererek açıklamada bulundu.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Şanlıurfa’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Asım Sultanoğlu’nu makamında ziyaret etti.

  Sivil toplum kuruluşları Müdür Asım Sultanoğlu’na yapılan ziyaretin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde bir basın açıklaması yaptı. Basın metinin Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Coşkun okudu.

  Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Coşkun yaptığı açıklama şu ifadelere yer verdi; ‘’Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Asım Sultanoğlu’nu Urfa’da faaliyet gösteren STK başkanlarımızla ziyaret ettik. Bizim sivil toplum kuruluşları olarak meselelere bakış açımız evrensel hukuk normu olan suçun şahsiliği güvencesinden hareketle çirkin bir fiilin failine gereken cezanın en ağırından verilmesi, suçla ilgisi olmayanların ise korunmasıdır. Yıllardır bu sapkın zihniyetle mücadele ediyoruz. ‘’dedi.

  Pedofiliyi, LGBTi sapkınlığını meşrulaştırmaya çalışan sayısı az sesi çok güruhla her platformda mücadele etmeye ant içtiğini ifade eden Başkan Coşku konuşmasına şöyle devam etti; ‘’Şimdi kimi bilerek kimi bilmeyerek bu çirkin fiili işleyen kişiyi unutup/unutturup fiille ilgisi olmayan Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü’nü sanki failmiş gibi sanık koltuğuna oturtmaktadır. Şu an bu sapkın fiili işleyen şahsın ismi kimsenin hatırında var mı? Zannediyorum çoğu kişi hatırlamıyor bile. -Tabi şimdi bu açıklama sonra herkes arama motorlarına girip ismini hatırlayıp yazacaktır.-Ama İl Milli Eğitim Müdürünün ismi ısrarla zikrediliyor. Şimdi soruyorum size failin ismini kim unutturdu? Bu da yetmezmiş gibi konu ile ilgili paylaşım yapan herkese saldırılmakta, kişi haklarına laf söylenmekte, itibar suikastı yapılıp haysiyet cellatlığına soydurulmaktadır. İtibar suikastı yapılırken size her şeyi söylemek serbest, ziyaret edeceklerin çetelesini tutup fişlemek(!) size hak, ama daha hiçbir çalışmasını görmediğimiz, eğitim vizyonunu dinlemeye fırsat bırakmadığınız bir bürokratla ilgili hayırlı olsun demek kabahat öyle mi? ‘’ ifadelerini kullandı.

  Başkan Coşkun son olarak şu ifadelerini kullanarak konuşmasını tamamladı; ‘’Tekraren, yakinen tanıştığımız arkadaşlarımızın kadir bilmez cümlelerine rağmen iyi niyetimizi koruyarak diyoruz ki, Biz en küçük bir sapkınlığın kokusunun dahi alındığı yerde dimdik karşısında durur hesap sorulması için sesimizin son çığlığıyla haykırırız. Ancak itibar suikastına, haysiyet cellatlığına prim vermeyiz.  Son olarak gerçekten Urfa’yı, çocuklarımızın geleceğini, parlak yarınlarımızı düşündüğü için kaygılarını dile getiren kardeşlerimiz yok mu? Tabii ki var. Bu arkadaşlarımızın kaygıları bizim de kaygımız. Oturur, konuşur birbirimize izah ederiz. Yeter ki derdimiz Urfa olsun, derdimiz gençlerimiz olsun, geleceğimiz olsun.’’ Açıklamasında bulundu.