Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Şanlıurfa, Türkiye’de 20’nci sırada!

  TÜRKPATENT Temmuz ayı iler marka başvuru dağılımını paylaştı. Şanlıurfa, Ülkede marka başvurusunun en yüksek olduğu iller arasında 20’nci sırada yer aldı.

  TÜRKPATENT Temmuz ayı iler


  Türk Patent ve Marka Kurumu ( TÜRKPATENT), Temmuz ayına ait marka başvuru verilerini paylaştı. Bu verilere göre, Şanlıurfa, Türkiye genelinde marka başvurularının en yüksek olduğu iller arasında 20. sırada yer aldı.

  TÜRKPATENT’in açıkladığı verilere göre, Temmuz ayında Doğu Anadolu Bölgesinde 235 marka başvurusu kaydedildi.

  Bu başvuruların illere göre dağılımına bakıldığında, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Konya’nın öne çıktığı görüldü.

  Ancak dikkat çeken noktalardan biri de, Şanlıurfa’nın marka başvuruları konusundaki artan ilgisi oldu.

  TÜRKPATENT’in verilerine göre ülkede marka başvurusunun en yüksek olduğu iller arasında Şanlıurfa 20’nci sırada yer aldı.

  Ülkede marka başvurusunun en yüksek olduğu iller; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Konya, Gaziantep, Kocaeli, Kayseri, Adana, Mersin, Muğla, Denizli, Sakarya, Aydın, Balıkesir, Eskişehir, Manisa, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Hatay, Diyarbakır, Trabzon, Çanakkale, Afyon, Ordu, Kahramanmaraş, Sivas, Isparta, Mardin, Düzce, Malatya, Edirne, Rize, Elazığ, Çorum, Aksaray, Nevşehir, Kütahya, Yalova, Van, Bolu, Karaman ve Erzurum olarak açıklandı.

  Şanlıurfa’nın ülke genelinde marka başvurularının en yüksek olduğu iller arasında 20’nci sırada yer alması, şehirdeki girişimcilik potansiyelinin ve ticari aktivitenin önemli bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.