Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Şanlıurfa’daki platformdan 1 Eylül açıklaması

  Urfa Emek ve Demokrasi Platformu, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolaysıyla basın açıklaması düzenledi.

  Urfa Emek ve Demokrasi


  Urfa Emek ve Demokrasi Platformu, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü anmak ve barışın önemine dikkat çekmek amacıyla Topçu Meydanı’nda bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya, çeşitli siyasi parti temsilcileri ve platform üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

  Kalabalık grup adına açıklamayı yapan Dönem Sözcüsü Kemal Yüksekyayla, barışınönemine vurgu yaparak çatışmaların sona ermesi, insan haklarının korunması ve toplumsal adaletin sağlanması için çaba gösterilmesi gerektiğini belirtti.

  Ayrıca, dünyanın farklı bölgelerinde devam eden çatışmalara ve insan hakları ihlallerine dikkat çekerek, barışın tüm insanlar için ortak bir arzu olduğunu ifade ettiler.

  “DÜNYA BARIŞ GÜNÜ ÜZERİNDEN 84 YIL GEÇTİ”

  Kemal Yüksekyayla, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “1 Eylül 1939 günü Nazilerin Polonya’yı işgaliyle başlayan, insanlık tarihinin en acımasız, en kanlı ve en kirli savaşının, II. Dünya Savaşı’nın, başladığı gün olan 1 Eylül, Dünya Barış Günü üzerinden 84 yıl geçti!

  “MİLYONLARCA İNSANIN ANISI ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUZ”

  1 Eylül Dünya Barış Günü vesilesiyle; savaşlarda, çatışmalarda yitirilen milyonlarca insanın anısı önünde saygıyla eğiliyor, emekçilerin ve ezilen halkların kendi hakları için yürüttükleri mücadelenin en temel başlığının Barış olduğunun altını bir kez daha çiziyoruz.

  “BARIŞI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

  Bizler ; tüm saldırılara, savaş ve kutuplaştırma, tek tip yaşam tarzı dayatmalarına karşın ısrarla ve örgütlü, kararlı bir mücadele ile dünyada, Ortadoğu coğrafyasında ve ülkemizde, barışı savunmaya devam edeceğiz.

  “BARIŞ MÜCADELESİNDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

  Adaletin, eşitliğin, kardeşliğin, laikliğin, paylaşımın, yardımlaşmanın, dayanışmanın, insanca bir yaşamın kalıcı hale getirildiği bir dünya ve ülke kuruncaya kadar barış mücadelesinden bir an olsun vazgeçmeyeceğiz” dedi.