Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Şanlıurfa’nın üç ilçesi ihya olacak!

  Şanlıurfa’nın Hilvan, Bozova ve Karaköprü’de 109 bin 580 dekar arazinin sulanması ve yıllık 100 milyon TL üzerinde gelir artışı için su basma havuzuna su iletilmeye başlandı.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce, Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde yapılan pompaj sulaması 2. kısım ana kanalına test suyu bırakıldı.

  DSİ kente yaptığı yatırımlarla Şanlıurfa’nın mümbit topraklarını suyla buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temini ile derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Hilvan, Bozova ve Karaköprü’de 109 bin 580 dekar arazinin sulanması ve yıllık 100 milyon TL üzerinde gelir artışı için su basma havuzuna su iletilmeye başlandı

  109 BİN 580 DEKAR ARAZİ SU İLE BULUŞACAK

  Bozova pompaj sulaması 2. kısım ile Bozova, Hilvan ve Karaköprü ilçeleri sınırları içinde kalan 109 bin 580 dekar arazi modern tarım yöntemleri ile sulanması ve yıllık 100 milyon TL gelir artışı hedefleniyor.

  Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından arazilerin sulamaya açılması için yürütülen çalışmalar bir bir tamamlanıyor.

  Bu kapsamda DSİ GAP 15. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar sayesinde Hilvan, Bozova ve Karaköprü ilçelerinde yakın zamanda 109 bin 580 dekar arazi sulanmaya başlayacak.