Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Urfa’da gündem müdür ataması! Fakıbaba: Bakanlık bu yanlış atamayı iptal etmeli!

  Şanlıurfa’ya İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Asım Sultanoğlu tartışmasına İYİ Parti Ankara Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba da katıldı.

  Şanlıurfa’ya İl Milli Eğitim

  Şanlıurfa’ya İl Milli Eğitim Müdürü olarak Asım Sultanoğlu’nun atanmasına yönelik tepkiler gelmeye devam ediyor. Karaman’da görev yaptığı dönemde yaşanan bir istismar olayıyla ilgili açılan soruşturmada ismi geçen Sultanoğlu’nun Şanlıurfa’ya atanması kentin en önemli gündem maddesi oldu.

  Toplumun farklı kesimlerinden tepkiler gelirken, bu tartışmaya Şanlıurfalı olan İYİ Parti Ankara Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba da katıldı.

  Şanlıurfa’nın eğitimdeki olumsuz yerini anımsatan Fakıbaba, kente atanan müdürlerin burayı hep basamak olarak gördüklerini kaydetti. Bakanlığın bu yanlış atamayı durdurması çağrısında bulunan Fakıbaba, Şanlıurfalı bir ismin bu göreve gelmesi gerektiğini kaydetti.

  ‘URFALI BİR EĞİTİMCİ OLMALIDIR’

  Şanlıurfa’ya kentin sorunlarını bilen ve Urfalı olan bir ismin atanması gerektiğini vurgulayan Fakıbaba, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Şanlıurfa’nın en önemli sorunlarından biri eğitimdir. Çünkü yıllardır eğitimde başarımız bir basamak bile yükselmemiştir.

  Şanlıurfa’ya atanan İl Milli Eğitim Müdürleri burayı basamak olarak kullanıp 2 yıl görev yaptıktan sonra müdürlük kadrosunu alarak gitmişlerdir.

  Yeni atanan ve ataması polemik konusu olan müdür de bu şekilde yapıp gidecektir. Yıllardır Urfa’ya atanan yabancı il müdürlerinin şehrin eğitimine faydasının olmadığı eğitimdeki başarı sıralamamızdan bellidir.

  Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü kesinlikle şehrin eğitim problemlerini ve çözümlerini bilen Urfalı bir eğitimci olmalıdır. Bu benim yıllardır savunduğum bir konudur.

  Urfa’da bu görevi başarı ile yapabilecek, bütün sorunlara vakıf, ehliyetli ve liyakatli pek çok uzman eğitimci vardır.

  Çocuklarımızın geleceğini ancak bu şekilde aydınlatır ve eğitimin sorunlarını bu yöneticilerle çözebiliriz.

  Bakanlık bu yanlış atamayı iptal edip Urfalı liyakatlı bir eğitimciyi müdür olarak görevlendirmelidir…” ifadelerini kullandı.