Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Urfa’da ilginç bir olay daha! Davul ve zurnayla kutlandı!

  Şanlıurfa’da bir vatandaş aracını muayene istasyonundan sorunsuz bir şekilde geçirdikten sonra, sevincini davul çalarak kutladı.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Motorlu taşıtların kara yollarında güvenli ve sağlıklı biçimde seyretmesi için belirli sürelerle Trafik Muayene İstasyonları’na gitmesi gerekir. 

  Şanlıurfa’da bir vatandaş, aracını muayene istasyonundan geçirmek için uzun bir uğraş verdi. Sonunda aracını sorunsuz bir şekilde muayeneden geçiren vatandaş bu sevincini davul çalarak kutladı. Vatandaşın bu anları sosyal medyada paylaşılarak çok sayıda yorum ve beğeni aldı.

  ARAÇ MUAYENESİ NEDİR?

  2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 34. maddesi gereğince zorunlu olan, trafiğe çıkan motorlu ya da motorsuz taşıtların yolcu ve trafik güvenliğine uygun nitelikleri taşıyıp taşımadığının kontrol edilmesine araç muayenesi denir. 

  MUAYENE KAÇ YILDA BİR OLUR?

  Araç otomobil sınıfında değerlendirilir ise muayene periyodu ilk 3 yıl sonunda ve devamında 2 yılda bir olarak, kamyonet sınıfında değerlendirilir ise ilk bir yaş sonunda ve devamında yılda 1 kez olarak periyodunu sürdürür.

  Urfa Pusula