Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Urfa’da yanan alanda çalışma başlatıldı!

  Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü, geçtiğimiz dönemde yanan ormanlık alanda ağaçlandırma çalışması başlatıldığını duyurdu.

  Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü,

  Şanlıurfa’da temmuz ayında meydana gelen olayda, ormanlık alanda yangın çıktı.

  Çıkan yangının ardından Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü, ormanlık alanda ağaçlandırma çalışması başlatıldığını duyurdu.

  Konuyla ilgili açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  “Şanlıurfa’da yanan alanları yeniden yeşillendiriyoruz.

  Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğümüz Karaköprü merkezde bulunan ağaçlandırma sahamızda 17 Temmuz 2023 tarihindeki yangın sonucu yanan ormanlık alanın yeniden ağaçlandırılması için harekete geçerek enkaz temizliği, yangın esnasında müdahale kolaylığının sağlanması ve bakımların daha etkili yapılabilmesi için başlattığımız çalışmalar devam ediyor. Daha sonra arazi hazırlığı yapılacaktır.

  Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yaz aylarında çıkan orman yangınlarıyla mücadeleye aralıksız devam edilirken, yanan alanların tekrar ağaçlandırılması için çalışmalar yürütüyor. Şanlıurfa merkezdeki ağaçlandırma sahamızda yangından etkilenen 5 hektarlık alanda ağaçlandırma çalışmaları için start verildi. DSİ 15. Bölge Müdürlüğünün de desteğiyle, Şanlıurfa Orman işletme Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalarla saha, yanmış ağaç enkazlarından ve taşlardan temizlenmeye başlandı.

  Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü olarak her zaman yanan orman alanlarını yılı içinde yeniden ağaçlandırıyoruz. Bu yangın sonrası İş makinelerinin desteği ile saha enkazdan temizlenecek. Önümüzdeki günlerde dozerlerimiz sahaya girerek, toprağı sürüp, işleyecek ve fidan dikimine hazır hale getirecek. 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününde de boylu, yapraklı ve yangına dayanıklı çeşitli türlerden fidanlarımızı toprakla buluşturacağız.

  Unutmayalım ki ormanlarımız anayasal güvence altındadır. Yanan alanlar tekrar ağaçlandırılır, başka hiçbir amaçla kullanılamaz.”