Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Urfalı Başkan fiyatlara tepki gösterdi: “Yine işimiz Allah’a kaldı”

  Hilvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar, Toprak Mahsulleri Ofisinin ( TMO) mısır alım fiyatını 6 lira olarak açıklamasının ardından açıklamada bulundu.

  Hilvan Ziraat Odası Başkanı


  Hilvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Toprak Mahsulleri Ofisinin ( TMO) mısır alım fiyatını 6 lira olarak açıklamasına tepki gösterdi.

  İpar, çiftçilerin zorlu dönemlerde karşılaştığı mali sorunlara dikkat çekerek, mısır üretimindeki maliyet artışlarına rağmen TMO’nun belirlenen alım fiyatının düşük kalmasının çiftçiyi olumsuz etkileyeceğini ifade etti.

  İpar, açıklamasında “Çiftçinin verimi ve kaderi hep Allah’a kalıyor. Mazotun %95 arttığı, mısır maliyetinin 6 liranın üzerinde olduğu bir dönemde biz 10 lira beklerken TMO’nun mısır alım fiyatını 6 lira açıklaması çiftçiyi sırtından vurdu. Piyasa fiyatı ne olur bilmem, ama yine işimiz Allah’a kaldı.” şeklinde ifadelerle tepkisini dile getirdi.

  Bu açıklamayla, çiftçilerin mali sıkıntıları ve beklentileri arasında yer alan mısır alım fiyatının beklentinin altında kalmasının çiftçileri olumsuz etkilediğine dair bir görüşü paylaşmış oldu.

  Başkan İpar, çiftçilerin yaşadığı zorluklara dikkat çekerek, çiftçilerin daha adil ve destekleyici bir mısır alım fiyatı beklediğini vurguladı.