Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Uzman uyardı: Dolara değil altına yönelin

  Geçtiğimiz günlerde Merkez Bankası’nın kararının açıklamasının ardından en çok merak edilen konulardan bir tanesi de altın ve döviz fiyatları oldu. Şanlıurfa’da altın fiyatlarında son durum ne?

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Merkez Bankası’nın Ağustos ayı faiz kararının açıklamasının ardından altın fiyatlarında belirgin dalgalanmalar meydana geldi.

  Fed, politika faizini beklentiler doğrultusunda 25 baz puan artırarak, 22 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 5, 25-5, 50 aralığına yükseltti. Faizler böylece 2022’den beri 11. kez artırıldı.

  Altın fiyatları yatırımcısının gündemindeki yerini koruyor. Merkez Bankası tarafından alınan faiz yükseltme kararı sonrasında altın piyasasında dalgalanmalar devam ediyor.

  Altın fiyatlarında bir dalgalanma olduğunu söyleyen Mehmet Özbay; “Altında bayağı sıkıntı var bir yükseliyor bir iniyor Cumhuriyet altını şu anda 11.150 lira, yarım 5.600 lira, çeyrek 2.800 lira, gram altın ise 1580 liradan satışa sunuyoruz” dedi.

   “VATANDAŞLARA SESLENİYORUM PARASI OLAN ALTINA YATIRIM YAPSIN”

   Merkez Bankası’nın faizini yükseltmesi sonucu altında bir dalgalanma meydana geldiğini söyleyen Mehmet Özbay; “Altında bayağı sıkıntı var bir yükseliyor bir iniyor Cumhuriyet altını şu anda 11.150 lira, yarım 5.600 lira, çeyrek 2.800 lira, gram altın ise 1580 liradan satışa sunuyoruz işlerimizde şu anda bir hareketlilik söz konusu doların yükselip düşmesinden dolayı işlerimizde hareketlilik oluyor kimi vatandaşlar altın alıyor kimileri ise gelip altınlarını bozduruyorlar buradan vatandaşlara sesleniyorum parası olan altına yatırım yapsın altın her daim iyidir dolardan daha iyidir altını vatandaşlara tavsiye ediyoruz” dedi.