Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  WhatsApp özel aramaları engelleyecek kesin çözüm yolu geliştirdi! Bilinmeyen numaralara karşı önleminizi alın!

  Dünyaca ünlü popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp şikayetleri dikkate aldı. Meta şirketi kullanıcı deneyimini geliştirebilmek için bilinmeyen numaraları etkisiz hale getirm, istenmeyen çağrıları sessize alma gibi özel bir menüyü platforma ekleyeceğini duyurdu. WhatsApp’ın “Kontrolü Başlat” seçeneği ile eklenecek bu yeni menü ne işe yarayacak? İşte detaylar…

  Dünyaca ünlü popüler mesajlaşma


  Bilinmeyen numaralardan gelen çağrılar rahatsız edici olabiliyor. WhatsApp gizlilik konusu üzerine daha kapsamlı uygulama başlatıyor. Gizlilik ayarı kontrolü sayesinde gelen çağrılar sessize alınabilecek, bilinmeyen numaralar engellenebilecek.

  WhatsApp’ın daha önceden geliştirdiği bazı gizlilik güncellemelerinin de toplu şekilde yer alacağı bir menü alanı oluşturulacak. Yabancılara karşı korunmayı sağlayacak “Kontrolü Başlat” seçeneği sayesinde gelen aramalar, mesajlar ya da kişisel bilgiler güvenliği artırılarak saklanabilecek.

  “GİZLİLİK MENÜSÜ” İLE BİLDİRİM GELMEDEN ENGELLENECEK!

  Meta şirketinin özellikle WhatsApp uygulaması üzerinde dikkate aldığı gizlilik konusuyla ilgili daha önceden de radikal adımlar atılmıştı. Sohbetleri kitleyebilme, kaybolan mesaj özelliği, mesajların yalnızca bir kez görüntülenmesi ya da ekran görüntüsünü almayı engelleyecek farklı güncellemeleri ile de kişiselleştirme deneyimini artırmayı hedeflemişti.

   Bilinmeyen numaralardan sürekli çağrı alan kullanıcıların şikayeti dikkate alındı. İstenmeyen arama ve mesajlaşmalar otomatik olarak sessize alınabilecek. Bu yeni seçeneğe “Gizlilik menüsü” altında yer verilecek. Kullanıcı istemediğinde tanımadığı kişilerden gönderilen tüm çağrı ve mesajları bu sayede bildirim almadan engellemiş olacak.

  WHATSAPP GİZLİLİK GÜNCELLEMESİ NE İŞE YARAYACAK?

  WhatsApp tarafından atılan bu yeni adım istenmeyen kişilerin numaralarını tamamen susturma fırsatı tanıyor. Yeni güncelleme özellikle son yıllarda artış gösteren telefon dolandırıcılarının zararından koruyabilecek. Spam adı verilen istenmeyen mesajlar, kişisel bilgilerin ihlaline sebep olan bilinmeyen numaralardan gönderilen sahte linkle oluşturulmuş mesajlar artık telefona gelmeden engellenebilir hale gelecek.

  WHATSAPP’IN SON “KONTROLÜ BAŞLAT” SEÇENEĞİ NASIL AKTİF EDİLİR?

  WhatsApp’ın son sürümünü kullanmak isteyenler Android ve iOS cihazında “Ayarlar” bölümü üzerinden gizlilik sekmesine gelerek aşağıya kaydırmalıdır. Burada aramalar seçeneğine dokunarak bir sonraki adımda “Bilinmeyen kullanıcıları sessize al” seçeneğini aktif hale getirebilir. Uygulama içerisine özel olarak “Gizlilik kontrolü” alanı da eklendi. Gizlilik sayfası içerisinde yer alan “Kontrolü Başlat” seçeneği ile bu özellik aktif hale getirilebilir.