Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Yerel Seçim Anketi: Altınok, Şanlıurfalı eski başkanı geride bıraktı

  ORC Araştırma’nın gerçekleştirdiği yerel seçim anketine göre, AK Partili seçmenlerin yüzde 27.6’sı Mansur Yavaş’ın karşısında aday olarak Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’u görmek istediklerini belirtti. Süleyman Soylu yüzde 24.1 ile ikinci sırada yer alırken, Şanlıurfalı Eski Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek ise yüzde 17.5 ile üçüncü oldu.

  ORC Araştırma'nın gerçekleştirdiği yerel


  Yerel seçim anketi gerçekleştiren ORC Araştırma’nın Ankara’daki AK Parti seçmeni ile ilgili verileri dikkat çekti. AK Partili seçmenlerin yüzde 27.6’sı Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’u Mansur Yavaş’ın karşısında aday olarak görmek istediklerini söyledi. Katılımcıların yüzde 24.1’i Süleyman Soylu, yüzde 17.5’i Melih Gökçek dedi.

  YEREL SEÇİM ANKETİNDE DİKKAT ÇEKEN “ANKARA” DETAYI

  ORC Araştırma, Ankara, İzmir, Antalya ve Mersin’i kapsayan yerel seçim anketi gerçekleştirdi. 27 Temmuz- 1 Ağustos 2023 tarihleri arasında toplam 2700 katılımcı ile yüz yüze yapılan anketten Ankara’daki AK Parti seçmeni ile ilgili çıkan sonuçlar dikkat çekti.

  TURGUT ALTINOK, SOYLU VE GÖKÇEK’İ GERİDE BIRAKTI

  Katılımcılara, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı kim olmalı?” diye sordu. AK Partili seçmenlerin yüzde 27.6’sı Mansur Yavaş’ın karşısında aday olarak Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’u görmek istediklerini söyledi. Altınok’un arkasından yüzde 24.1 ile Süleyman Soylu geldi. Son sırada ise eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek yer aldı. Melih Gökçek diyenler, yüzde 17.5’te kaldı.