Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  YKS tercih sonuçları heyecanı: Açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

  Türkiye genelinde 2023 YKS sınavına üç buçuk milyon kişi başvuru yaparak tüm zamanlara oranla en yüksek rakama ulaştı. Peki, 2023 YKS tercih sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

  Türkiye genelinde 2023 YKS


  2023 YKS tercih sonuçları öğrenciler tarafından heyecanla bekleniyor. Sınavdan aldıkları puan ve başarı sıralamalarına göre üniversite tercihi yapan öğrenciler, gözlerini ÖSYM’den gelecek olan YKS tercih sonuçları açıklamasına çevirdi

  YKS TERCİHLERİ SONA ERDİ

  ÖSYM Başkanı Ersoy, 2023-YKS tercih işlemlerinin 27 Temmuz-8 Ağustos tarihlerinde yapılacağını duyurmuştu. Yani YKS tercihleri dün sona erdi.

  ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden tamamlanan YKS tercihleriyle birlikte sonuçların açıklanacağı tarih merak ediliyor.

  2023 YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

  ÖSYM tarafından 27 Temmuz-8 Ağustos tarihleri arasında yapılan YKS tercihleri için gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi.

  Bu yıl üniversite kayıt tarihlerinin 28 Ağustos-1 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılacak olmasından dolayı YKS tercih sonuçlarının 14-18 Ağustos tarihlerinde açıklanması bekleniyor.

  2023 ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

  YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri geçtiğimiz yıl 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılmıştı. Elektronik kayıtlar ise 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında sona ermişti.

  YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri bu yıl 28 Ağustos-1 Eylül 2023 tarihleri arasında, elektronik kayıtlar ise 28-30 Ağustos 2023 tarihleri arasında yapılacak.